Serwis internetowy Inspirello.pl

Dowodem na to, że w sieci cały czas jest miejsce na ciekawe portale www jest Inspirello.pl. To zupełnie nowy serwis internetowy, który – zgodnie z hasłem – jest nakręcony pomysłami. Bardzo się cieszymy, że to właśnie my mieliśmy szansę przeprowadzić jego realizację.

Portal Inspirello.pl jest niszowym miejscem w sieci, którego tematyka w całości poświęcona została rękodziełu. Dla osób zainteresowanych różnorodnymi technikami, pozwalającymi na tworzenie drobiazgów hand-made ten serwis internetowy to skarbnica wiedzy. Praktyczne porady – także w formie materiałów wideo pozwalają na własnoręczne tworzenie ozdób – biżuterii, elementów dekoracyjnych do domu, itp.

Jako że Inspirello.pl to całkowicie nowy serwis www, naszym zadaniem było stworzenie go od podstaw. Chodziło o stworzenie całej identyfikacji portalu w sieci.

Zaczęliśmy od logotypu portalu – nieco zakręconego, ale cały czas czytelnego i utrzymanego w pastelowych kolorach.

Kolejnym etapem było już „właściwe” tworzenie strony internetowej: począwszy od szaty graficznej, poprzez oprogramowanie, a na wdrożeniu skończywszy. Udało nam się stworzyć serwis funkcjonalny i czytelny. Do poszczególnych podstron prowadzą zakładki umieszczone w widocznym miejscu na stronie głównej – jako klatki w taśmie filmowej. Znaczą część strony głównej stanowią tutoriale, podzielone na odpowiednie kategorie. Poruszanie się po stronie ułatwia menu nawigacyjne. Zgodnie z życzeniem klienta – wprowadziliśmy możliwość rejestrowania się nowych użytkowników oraz logowanie tych już zarejestrowanych w portalu. Dzięki temu każdy użytkownik może pochwalić się swoimi pracami.

Po 2 miesiącach prac serwis został uruchomiony.  Efekt to nowoczesny serwis o ładnym designie – zgodnie z oczekiwaniami i wizją Klienta.