Responsive Web Design w praktyce

Tematykę Responsive Web Design od strony czysto teoretycznej podejmowaliśmy we wpisie „Responsive Design jako odpowiedź na mobilną rewolucję”. Padł tam wniosek, że przed wdrożeniem w strony www koncepcji responsywności nie ma się co wzbraniać. A to dlatego, że stale wzrasta zainteresowanie urządzeniami mobilnymi, umożliwiającymi przeglądanie zasobności Internetu w wygodny i szybki sposób.

Witryna www, która wyświetla się prawidłowo zarówno na ekranie laptopa, tabletu czy telefonu komórkowego, a ma identyczny adres URL (a więc nie jest stroną przygotowaną na potrzeby urządzeń mobilnych, istniejącą jako subdomena) jest znakomitym udogodnieniem dla każdego użytkownika.

Pora na zaprezentowanie responsywności w praktyce.

Przeszukaliśmy zasoby Internetu i wybraliśmy 5 stron, które – naszym zdaniem – spełniają na 100% wszystkie wymogi względem Responsive Web Design.

Każde zdjęcie prezentuje kolejno – stronę www widoczną na ekranie laptopa, a poniżej: tabletu (po lewej) i smartfona (po prawej).

 

Przykład Responsive Web Design

 bostonglobe.com

 

Responsive Web Design - przykład

 cafeevoke.com

 

Dobry przykład na Responsive Web Design

 dressresponsively.com

 

Responsive Web Design w praktyce

 foodsense.is

 

theworkcycle.com

Strony te stanowią wzorce Responsive Web Design, z których warto czerpać, chcąc ułatwić użytkownikom wygodne przeglądanie witryn www bez względu na rodzaj urządzenia.