Strona internetowa – nowoczesny przewodnik śląskich uczelni

W sieci pojawiła się kolejna nowa strona internetowa. Tym razem coś dla maturzystów – zarówno tegorocznych, jak i przyszłych. Jej realizacja – na zlecenie Agory – przypadła w udziale właśnie naszej agencji. Poniżej krótki opis realizacji.

Śląskie.Tu warto studiować – to nic innego jak praktyczny przewodnik po uczelniach działających na terenie woj. śląskiego. Wbrew pozorom katalog nie jest skierowany wyłącznie mieszkańców tego regionu, ale w zasadzie do wszystkich młodych Polaków, którzy stoją przed wyborem najlepszej uczelni.

Ponieważ grupą docelową jest młodzież, strona internetowa musiała odzwierciedlać ich potrzeby i oczekiwania. Dlatego witryna jest bardzo nowoczesna, a przy tym niezwykle funkcjonalna i intuicyjna.

Centralną część strony głównej stanowi duży slider. Jego konstrukcja pozwala na dotarcie do najważniejszych informacji o wirtualnym magazynie – przewodniku oraz umożliwia zapoznanie się ze spisem treści.

Strona internetowa - przewodnik uczelni

Kolejne slajdy to prezentacja konkretnych uczelni, działających na terenie województwa śląskiego. Menu ma formę kafelków, co stanowi ciekawą alternatywę dla standardowych stron internetowych. Dzięki temu internetowy przewodnik wyróżnia się na tle innych tego typu witryn.

Podczas tworzenia strony www przyszło nam się zmierzyć z nie lada wyzwaniem. Mając na uwadze dość wymagający target – młodych ludzi ceniących nowoczesność i nieszablonowe rozwiązania, udało się nam stworzyć taki przewodnik, który zainteresuje i przyciągnie uwagę.