Jak usprawnić pracę dealera / komisu samochodowego?

Jesteś dealerem samochodowym albo prowadzisz komis? Z pewnością posiadasz własną stronę internetową, za pośrednictwem której zamieszczasz nowe oferty o samochodach używanych. Czynność tę powtarzasz kilkakrotnie, zamierzając umieścić anonse w popularnych portalach ogłoszeniowych. Warto zastanowić się nad sensownością takich działań – po co wykonywać coś kilka razy, skoro można zrobić to jeden raz?

O tym, że jest to możliwe przekonał się salon samochodowy City Car z Gliwic. Nasza agencja została zatrudniona do wykonania profesjonalnej strony internetowej, która miała być funkcjonalna i przyjazna nie tylko użytkownikom oraz osobom zarządzającym witryną.

Strona www połączona z portalem ogłoszeniowym

Żeby oszczędzić czas i ograniczyć konieczność kilkakrotnego dodawania anonsów na portale ogłoszeniowe, warto postawić na stronę internetową zintegrowaną z takim serwisem. Jak to działa?

Wystarczy zamieścić dowolną ilość ogłoszeń na portalu, a wszystkie anonse zostaną automatycznie dodane na stronie internetowej dealera / komisu. Dzięki temu czynność zamieszczania anonsów będzie jeszcze łatwiejsza, a co najważniejsze – pozwoli na znaczną oszczędność czasu.

Warto jednak mieć świadomość, że taka integracja możliwa jest tylko z portalem ogłoszeniowym Gratka.pl. Tylko ten serwis udostępnia API (Gratka API 2.0) – niezbędny do komunikacji i integracji ze stroną www.

Jak to wygląda w praktyce?

City Car Gliwice posiada własną wizytówkę w portalu MotoGratka.pl.

Wystarczy zamieścić tam ogłoszenia o sprzedaży samochodów, by automatycznie pojawiły się na stronie internetowej.

Zintegruj stronę internetową z portalem ogłoszeniowym

Dzięki „ściągnięciu” zamieszczonych informacji (lub ich usunięciu), nie ma konieczności ponownego wprowadzenia oferty poprzez CMS. Wszystko odbywa się zupełnie automatycznie, co usprawnia proces oraz daje większą kontrolę nad zamieszczanymi i usuwanymi ogłoszeniami.

Integracja strony internetowej z portalem ogłoszeniowym Gratka.pl to doskonała propozycja dla wszystkich salonów samochodowych oraz komisów, którym zależy na prostym i szybkim zarządzaniu zamieszczonymi ogłoszeniami.

Skontaktuj się z nami już teraz, by otrzymać bezpłatną wycenę.