Kompleksowa realizacja dla petsmile.pl

Za nami kolejna realizacja, której tematyka okazała się niezwykle przyjemna. Tym razem chodziło o większy projekt. Zlecono nam nie tylko stworzenie sklepu internetowego, ale również dwóch stron tematycznych oraz materiałów reklamowych. Całość dotyczyła serwisu stworzonego z myślą o właścicielach psów i kotów.

Petsmile.pl to miejsce w sieci, gdzie można znaleźć wszystko, co jest potrzebne, „aby zwierzęta były grzeczne i szczęśliwe” – zgodnie z motto serwisu.

W pierwszej kolejności zajęliśmy się logo. Skoro serwis skierowany jest do właścicieli psów i kotów, w logotypie nie mogło zabraknąć właśnie tych pupili.

Kolejnym krokiem było stworzenie strony głównej – stanowiącej intro, a będącej jednocześnie bazą dla dwóch serwisów tematycznych: dla miłośników kotów i miłośników psów, a także dla sklepu internetowego.

Serwisy tematyczne charakteryzują się identycznym układem strony, co ułatwia nawigację i pozwala na intuicyjne poruszanie się po poszczególnych podstronach. Szata graficzna wszystkich składowych projektu jest ujednolicona oraz przejrzysta. I również dzięki temu udało się stworzyć niezwykle funkcjonalny serwis internetowy.

Przejrzysty i intuicyjny jest również sklep internetowy. Menu boczne to kategorie produktów – oddzielnie dla psów, oddzielnie dla kotów. Dzięki temu z łatwością można wybrać interesujący produkt. W sklepie pojawia się możliwość wyszukiwania produktów na podstawie wpisanych słów kluczowych, jak również możliwe jest wyszukiwanie rozwiązania określonego problemu.  Ze sklepu można szybko i łatwo dostać się na poszczególne serwisy tematyczne – dzięki wysuwanym boxom.

Do naszych zadań, w ramach zleconego projektu, należało również zadbanie o materiały reklamowe. Przygotowaliśmy kilka wariantów ulotek, projekty roll-up’u, plakaty, banery na potrzeby reklamy w internecie, wizytówki, a nawet papier firmowy.

W ramach zleconych prac zadbaliśmy o pełną identyfikację wizualną, co z pewnością przełoży się na pozytywny wizerunek petsmile.pl.