Strona internetowa dla akcji Strefa Bezpieczeństwa

W sieci cały czas jest miejsce na serwisy promujące różnorodne kampanie, a doskonałym tego przykładem jest strona internetowa StrefaBezpieczenstwa.pl. Jest on nam szczególnie bliski, ponieważ to właśnie my odpowiadamy za jego kreację w Internecie.

Strefa Bezpieczeństwa to cykl imprez w całej Polsce przy okazji masowych eventów, m.in. festynów, dni miast. Za organizację odpowiada PZU przy współpracy ze znanym aktorem – Robertem Moskwą.

Prace nad tą realizacją rozpoczęliśmy od zaprojektowania logo. Ponieważ miało ono oddawać charakter akcji, dlatego zdecydowaliśmy się na znak ostrzegawczy z umieszczoną wewnątrz nazwą kampanii. Po akceptacji, nadszedł czas na część właściwą – stworzenie witryny www.

Funkcjonalność i przejrzystość, czyli przyjazna strona internetowa

Strona internetowa – z założenia – miała być prosta i funkcjonalna, a jednocześnie nowoczesna i oddająca tematykę akcji. Szata graficzna wiernie odzwierciedla charakter akcji, a także wykorzystywane podczas eventów namioty bezpieczeństwa. Dlatego w tle widać fragmenty taśmy ostrzegawczej z charakterystycznymi żółto-czarnymi paskami.

StrefaBezpieczenstwa.pl - strona internetowa

W centralnej części strony głównej znajdują się krótkie zajawki najważniejszych atrakcji podczas eventu, prowadzące do poszczególnych podstron. Zaś menu górne to podstawowe dane – z zakładką TRASA, GALERIA, PARTNER i KONTAKT.

StrefaBezpieczenstwa.pl to nowoczesna strona internetowa, w której zastosowano zasadę funkcjonalnego minimalizmu, pozwalającego na sprawne i intuicyjne poruszanie się po serwisie.