Strona internetowa z okazji 700 lat Świętochłowic

Dokładnie o północy 20 lutego ruszyła strona internetowa z okazji 700-lecia istnienia miasta Świętochłowice. Piszemy o tym dlatego, że witryna ta jest nam szczególnie bliska – to my odpowiadamy za jej realizację.

Naszym zadaniem było stworzenie strony internetowej Świętochłowic, która zaprezentuje historię miasta oraz dostarczy aktualności związanych z obchodami rocznicy – w sposób nowoczesny i przystępny dla najbardziej wymagających użytkowników sieci.

Historia Świętochłowic została przedstawiona na interaktywnej osi czasu – począwszy od 1313 roku. Wystarczy najechać kursorem na wybraną datę, by zdobyć informacje o wydarzeniach z tego okresu, jak również zobaczyć jak wyglądało miasto dawniej i dziś.

Linia czasu dostępna jest nie tylko z poziomu home page, ale i również pozostałych podstron.

Na stronie głównej wyeksponowane są – poza wspomnianą linią czasu – także aktualności w formie wygodnego slidera. Tutaj też znajduje się menu górne nawigacyjne, pozwalające na szybkie dotarcie do wszystkich podstron, w tym: historii miasta oraz programu obchodów rocznicy.

W witrynie została również zamieszczona galeria zdjęć, stanowiąca gratkę dla miłośników Świętochłowic sprzed lat. Ponadto – w ramach akcji „Miasto oczami mieszkańców” – dzięki formularzowi zamieszczonym w zakładce ze zdjęciami – użytkownicy mogą przesyłać własne fotografie miasta.

Cała strona internetowa jest przejrzysta, pozwalając na sprawną i intuicyjną nawigację. Jest też wyszukiwarka, dzięki której każdy użytkownik będzie mógł łatwiej odnaleźć interesującą go informację.

Strona internetowa Świętochłowic to połączenie nowoczesności z minimalistycznym designem. W ten sposób chcieliśmy podkreślić rozwój miasta, nawiązując jednocześnie do jego przeszłości.

 

Powstanie nowej strony internetowej z okazji 700-lecia istnienia Świętochłowic odbiły się szerokim echem w mediach.

Informacje o wykonanej przez nas realizacji – stronie Świętochłowic można znaleźć w lokalnych portalach informacyjnych:

swietochlowice.naszemiasto.pl

swiony.pl.